Zbavte sa nepríjemného zápachu v kuchyni, botníku a na toalete

Zdieľať
zápach v kuchyni
Zbavte sa nepríjemného zápachu v kuchyni, botníku a na toalete Foto: depositphotos.com

Zbavte sa nepríjemných zápachov v domácnosti raz a navždy! Či už ide o kuchyňu, botník, alebo toaletu, prinášame osvedčené triky, ktoré vám pomôžu udržať váš domov čistý a voňavý. V tomto článku nájdete jednoduché, ale účinné spôsoby, ako eliminovať zápach z tých najproblematickejších miest.

Odstráňte zápach z kuchyne, botníka či toalety. Aj keď sa ešte tak snažíte udržiavať čistotu, nepríjemný zápach môže všetko pokaziť. Zanecháva dojem nečistoty a nepríjemne ovplyvňuje celkovú atmosféru domova. Ako sa teda vysporiadať so zápachom na ťažko vetrateľných miestach? Poďme na to.

zápach na toalete
Zbavte sa nepríjemného zápachu v kuchyni, botníku a na toalete Foto: depositphotos.com

V kuchyni môže mať príčinu zápachu viacero zdrojov. Ak vás trápi zápach z chladničky, skúste do nej vložiť rozkrojenú cibuľu, ktorá dokáže pachy absorbovať. Následne ju však vyhoďte, pretože už nebude vhodná na varenie. Pri všeobecnom zápachu z kuchyne, ktorý sa ťažko vetrá, môže pomôcť povarenie aromatických bylín, ako je mäta alebo tymián. Kovové nádoby zbavíte zápachu zapálením niekoľkých zápaliek vo vnútri. A zapáchajúcu panvicu vypláchnite teplou vodou so soľou, kým drevené dosky na krájanie ošetrite rozkrojeným citrónom.

Ak sa sťahujete do nového bytu a skrine razia zatuchlinou, umiestnite do nich misku s mletou kávou. V prípade zápachu v botníku pomôže pranie obuvi alebo nasypanie jedlej sódy do topánok na noc.

Problémy so zápachom z toalety? Niekoľko vyhorených zápaliek v kúpeľni by mohlo urobiť zázraky. Ak problém spočíva v odpadoch, je nutné vyčistiť všetky odtoky – toaletu, sprchu, vaňu, umývadlo – pomocou špeciálneho čistiaceho prostriedku. Nezabudnite sa tiež zbaviť rias v nádržke WC a umyť podlahy a steny.

difúzer
Zbavte sa nepríjemného zápachu v kuchyni, botníku a na toalete Foto: www.freepik.com

Pre ešte lepší efekt môžete vyskúšať difuzéry s esenciálnymi olejmi, ktoré nielenže prekryjú nepríjemné zápachy, ale aj naplnia váš domov príjemnou vôňou podľa vášho výberu. Citrusové oleje, ako sú citrón, pomaranč či grapefruit, sú známe svojimi čistiacimi vlastnosťami a schopnosťou oživiť atmosféru v miestnosti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané