Zakrpatené ihličnany, ktoré vám nezaplnia záhradu

Zdieľať
smrek
Zakrpatené ihličnany, ktoré vám nezaplnia záhradu Foto: www.freepik.com

Začleňte do vašej záhrady kúzlo zakrpatených ihličnanov a oživte ju netradičnými akcentmi. Tieto rastliny ponúkajú nielen estetický vzhľad, ale sú aj praktickým riešením pre každý typ záhrady. Odolné voči rozličným podmienkam, s minimálnou potrebou údržby, sú ideálne pre zaneprázdnených záhradkárov. Poďme spolu objaviť ich druhy, využitie a tipy na pestovanie.

Zakrpatené ihličnany predstavujú vynikajúci doplnok nielen pre záhradu, ale aj pre skalnaté partie. Ich výsadba na jar vám poskytuje dostatok času na plánovanie. Existuje mnoho druhov, ktoré sa líšia v nárokoch na osvetlenie, pôdu a mieru potrebnej starostlivosti.

Smrek a borovica sú medzi záhradkármi veľmi obľúbené. Zatiaľ čo smrek nepresiahne výšku dvoch a pol metra, guľovitý smrek dosahuje maximálne meter. Borovica ponúka širokú škálu farebných odtieňov, čo vám umožňuje vybrať si presne podľa vašich predstáv. Tieto stromy sú nenáročné na údržbu, potrebujú len dostatočné množstvo svetla.

ihličnany na záhrade
Zakrpatené ihličnany, ktoré vám nezaplnia záhradu Foto: www.freepik.com

Pre chladnejšie záhrady je ideálnym výberom jedľovec, ktorý je odolný voči mrazu a dorastá do výšky približne pol metra. Môže mať striebristé biele, modré alebo dokonca žlté ihličie, čo vám dáva možnosť výberu podľa osobného vkusu. Ak máte záujem o tvorbu rôznych tvarov, tis je tou správnou voľbou.

Zakrpatené ihličnany sú vhodné aj pre pestovanie v kvetináčoch, kde je dôležité zabezpečiť pravidelné zalievanie a hnojenie hnojivami bohatými na draslík a fosfor.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané