Upozornenie pre spotrebiteľov: Sťahujú nebezpečné arašidy z dôvodu výskytu poškodených jadier plesňou alebo hnilobou v Kauflande!

Zdieľať
Kaufland
kaufland Foto: www.gettyimages.com

V nedávnej kontrole sa objavili znepokojujúce informácie pre všetkých milovníkov arašidov. Regionálna veterinárna a potravinová správa (RVPS) Šaľa reagovala na sťažnosť zákazníka a vykonala odber vzorky pražených nelúpaných arašidov v obchodnom dome Kaufland na adrese SNP 927 01 Šaľa.

Čo bolo zistené?

Vzorka, pochádzajúca z USA a ďalej spracovaná spoločnosťou ENCINGER SK s.r.o. v Bratislave, bola označená ako nevyhovujúca. Dôvodom bol výskyt plesňou alebo hnilobou poškodených jadier, pričom kontaminovaných bolo až 7% z celkového množstva. Tento fakt jasne porušuje nariadenia Európskeho Parlamentu a Rady (EÚ) č. 178/2022, ktoré striktne definujú bezpečnostné normy pre potraviny.

Aké opatrenia boli prijaté?

Prevádzkovateľovi bolo nariadené okamžite stiahnuť spomínaný výrobok z predaja a zabrániť jeho ďalšiemu umiestňovaniu na trhu. Toto opatrenie chráni zdravie spotrebiteľov a zaisťuje, aby sa do obehu nedostali potenciálne nebezpečné potraviny.

Čo by mali zákazníci vedieť?

Je dôležité byť ostražitý pri nákupe potravín, najmä tých, ktoré sú voľne ložené. Pri výbere arašidov a podobných produktov vždy skontrolujte dátum minimálnej trvanlivosti, ako aj pôvod surovín. V prípade akejkoľvek neistoty alebo podozrenia na poškodenie, radšej produkt nekupujte.

Táto udalosť je pripomienkou, že bezpečnosť potravín je vždy na prvom mieste a každý z nás by mal byť zodpovedným spotrebiteľom. Zostaňte informované a dbajte na zdravie pri každom nákupe!

Zdroj: svps.sk

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané