Umyte okná bez kvapky vody! Stačia vám k tomu zemiaky

Zdieľať
zemiak
Umyte okná bez kvapky vody! Stačia vám k tomu zemiaky Foto: depositphotos.com

Stavíme sa, že týmto spôsobom svoje okná nečistí nikto. V skutočnosti ale môžete veľmi efektívne využiť zemiaky aj pri tejto nepríjemnej činnosti. Ide o skvelý spôsob, ako vyčistiť okná alebo zrkadlá bez toho, aby ste museli siahnuť po chémii. Stačí vám obyčajný zemiak, ktorý použijete ako čistiaci prostriedok. Škrob, ktorý zemiaky obsahujú, vám veľmi dobre poslúži pri upratovaní.

Ako vyčistiť okná pomocou zemiakov?

Postup je veľmi jednoduchý a budete na to potrebovať maximálne pár zemiakov. Zemiaky jednoducho rozkrojte napoly a okná vyčistite stredom zemiaka. Tento trik môžete použiť na vnútornú aj vonkajšiu stranu skiel. Akonáhle budete mať sklo potreté zemiakmi, nechajte ich 15 minút pôsobiť. Počas tejto doby tekutina zo zemiakov na sklách trochu zaschne.

Až uplynie štvrť hodiny, môžete celé okná utrieť mäkkou a úplne suchou handričkou z mikrovlákna. Okná budú dokonale čisté a lesklé bez toho, aby ste použili jedinú kvapku vody. Suchou handričkou dokonale odstránite škrob z okien a zároveň ich pritom vyleštíte. Vďaka tomu nebudete bojovať so šmuhami alebo nečistotami, ktoré sa často objavujú počas klasického umývania okien.

V niektorých prípadoch sa bez vody nezaobídete!

Existujú situácie, v ktorých vám len zemiaky pri umývaní okien nepomôžu. Ak ste okná neumývali niekoľko rokov, prisťahovali ste sa do nového domova s ​​veľmi špinavými oknami alebo žijeme v prostredí, kde je veľa smogu, dopravy alebo peľu, budete musieť siahnuť po klasickej metóde na umývanie okien, pretože vám zemiaky nebudú schopné okná dokonale vyčistiť .

V tomto prípade budete potrebovať nielen teplú vodu, ale aj chemické čistiace prostriedky určené na sklo a okná. Alebo domáce prostriedky, ako je ocot, kyselina citrónová, citrónová šťava alebo jedlá sóda. Existuje ale mnoho spôsobov, ako dosiahnuť čisté a lesklé okná. Na vyleštenie môžete použiť napríklad staré nylonové pančucháče alebo čiernobiele noviny.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané