Tvar nechtov o vás prezradí, aký ste človek. Sedí to aj na vás?

Zdieľať
Tvar nechtov
Tvar nechtov o vás prezradí, aký ste človek. Sedí to aj na vás? Foto: brightside.me

Naše telo je odrazom našej osobnosti. Nikoho asi neprekvapí, že mnohé povahové rysy dokážeme vyčítať z tváre a jeho výrazu. Vedeli ste ale, že veľa sa dá vyčítať napríklad aj z tvaru prstov?

Každý človek je originál. Neexistujú na svete žiadni dvaja dokonale totožní ľudia. Dokonca ani jednovaječné dvojčatá nie sú úplne, stopercentne rovnaké. Rovnako ako sa líši náš vzhľad, líšia sa aj naše osobnosti. Zamerajme sa teraz na tvar nechtov. Zaujíma vás, aké povahové rysy sa obvykle spájajú práve s tým vašimi?

1. Ľudia s týmto tvarom nechtov mávajú veľkú predstavivosť, sú tvoriví a majú zmysel pre detail. Sú veľmi priateľskí a dokážu vyjsť snáď s kýmkoľvek.

2. Tento typ nechtov je typický pre úprimných a otvorených ľudí. Vždy hovoria pravdu, nech je akákoľvek. Neznášajú pretvárku a neuznávajú ani „milosrdné klamstvá“.

3. a 4. Je práve toto váš typ nechtov? Potom ste ľudia, ktorí si veci robia vždy po svojom, neriadite sa žiadnymi spoločenskými normami. Vždy sa riadite vlastným rozumom.

5. Tento typ nechtov je bežný pre hravých ľudí s veľkou fantáziou. Zároveň to bývajú ľudia odvážni a vytrvalí, to sa ale často prejaví až vo chvíli, keď je to potrebné.

6. a 7. Dokážete vždy prekvapiť svojimi nevšednými nápadmi. Na veci väčšinou pozeráte inak ako ostatní. Vždy si dokážete všimnúť niečo, čo druhým uniklo.

8. To, čo vás najviac charakterizuje, je úprimnosť a vernosť. Nikdy by ste nikoho zo svojich blízkych nezradili. Ľudia vás majú za vašu lojalitu radi, vedia, že sa na vás môžu vždy spoľahnúť.

9. Ste ľudia, ktorí si vždy tvrdo idú za svojim cieľom. Ste vytrvalí a pracovití. Často bývate pre ostatných príkladom.

Tvar nechtov
Tvar nechtov o vás prezradí, aký ste človek. Sedí to aj na vás? Foto: brightside.me

Tu je niekoľko zaujímavostí o nechtoch:

Nechty na rukách rastú rýchlejšie ako nechty na nohách. Bežne sa hovorí, že necht na palci ruky rastie asi trikrát rýchlejšie ako necht na nohe.

Nechty sú zložené z keratínu, rovnakého bielkoviny, ktorá tvorí aj vlasy a pokožku. Tento keratín vytvára tvrdú štruktúru nechtov, ktorá chráni prsty.

Rast nechtov je často ovplyvnený faktormi ako vek, genetika, výživa a zdravotný stav. Napríklad nechty rastú rýchlejšie v teplom počasí a počas tehotenstva.

Farba nechtov môže byť indikátorom zdravotného stavu. Bledé nechty môžu signalizovať anémiu, modré nechty môžu byť znakom nedostatku kyslíka, zatiaľ čo žlté nechty môžu byť spôsobené infekciou.

Existuje mnoho rôznych chorôb a stavov, ktoré ovplyvňujú nechty. Medzi ne patrí napríklad onychomykóza (kvasinková infekcia nechtov), koilonýchia (zatvrdnutie nechtov), a mnohé ďalšie.

Odporúča sa strihať nechty rovno a nie príliš krátko, aby sa minimalizovalo riziko podráždenia a infekcie nechtových lôžok.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané