Tajný trik našich babičiek. Stačia dve bylinky a tuk z brucha zázračne mizne

Zdieľať
Stačia dve bylinky a tuk z brucha zázračne mizne
Tajný trik našich babičiek. Stačia dve bylinky a tuk z brucha zázračne mizne Foto: www.freepik.com

Brucho patrí medzi najproblémovejšie partie. Zhodiť prebytočný tuk v tejto oblasti je náročné a s pribúdajúcim vekom sa táto úloha môže zdať takmer nadľudská. Dobrá správa je, že aj s tukom na bruchu sa dá zatočiť. Chce to len zvoliť správne prostriedky. Inšpirujte sa metódou babičiek!

Chudnutie je nevyčerpateľná téma. Na svete neexistuje snáď nikto, kto by neriešil váhu. Veľa ľudí chce prebytočné kilá zhodiť, niektorí naopak zase chýbajúce kilá nabrať. Samotné zhadzovanie kíl je náročné a trvá nejaký čas. Potom je tu ale ešte chudnutie problémových partií, ktoré dá zabrať najviac. Ako na také chudnutie? Stavte na bylinky.

Vyvarujte sa chýb

Byť ľahší o pár kíl, alebo sa zbaviť nevzhľadných tukových zásob v oblasti brucha bez efektívneho chudnutia nepôjde. Návodov, ako redukovať hmotnosť je veľa, ale nie všetky sú správne. Pozrite sa na video na YouTube kanáli Aleša Lamky Fitness a vyvarujte sa tých najväčších chýb pri chudnutí:

Babičky vedeli

Základom efektívneho chudnutia je samozrejme zmena stravovacích návykov a pridanie pravidelného pohybu. Nemusíte sa nutne potiť v telocvični, ale zaradiť nejakú aktivitu, ktorá vás bude baviť, sa rozhodne oplatí. Potom je tiež dobré staviť na bylinkových pomocníkov, ako to robili naše babičky

Doprajte si šálku čaju

Postup na výrobu chudnúceho elixíru je veľmi jednoduchý. Potrebujete k nemu len tie správne bylinky a vriacu vodu. Vezmite si pár lístkov čerstvej bazalky a pár lístkov čerstvej mäty. Pokrájajte ich najemno a zalejte vriacou vodou. Nechajte aspoň 15 minút lúhovať a čaj vypite. Pre väčší účinok môžete k dvom spomínaným bylinkám pridať ešte hladkolistú petržlenovú vňať. Postup výroby chudnúceho čaju zostane rovnaký.

čaj na chudnutie
Stačia dve bylinky a tuk z brucha zázračne mizne. Tajný trik našich babičiek Foto: www.gettyimages.com

Zrýchlenie metabolizmu

A prečo práve tieto bylinky? Bazalka dokáže rozprúdiť metabolizmus, čím podporuje efektívnejšie chudnutie. Petržlen zase pôsobí ako antioxidant. Má močopudné účinky, takže odvádza z tela von prebytočnú vodu spolu s toxínmi a zabraňuje tvorbe opuchov. Mäta potom podporuje trávenie, uľavuje od pocitu nafúknutého brucha a uplatní sa aj pri chudnutí takzvaného viscerálneho tuku.

Tip na záver

A čo ešte môžete skúsiť? Tuku na bruchu vám môže pomôcť sa zbaviť aj čaj z bobkového listu alebo zo škorice. Chudnúci efekt má aj zázvor. Buď si ho doprajte v pokrmoch, alebo si z neho tiež robte čaj. Ak máte radi ostré, skúste zaradiť do jedálnička chilli, to podporuje tvorbu žalúdočných štiav, zaháňa chuť na sladké a zlepšuje trávenie tučnejších pokrmov.

dve bylinky a tuk z brucha
Stačia dve bylinky a tuk z brucha zázračne mizne. Tajný trik našich babičiek Foto: depositphotos.com
 1. Bobkový list (lahôdkový) čaj:
  • Pomáha pri trávení: Bobkový list môže pomôcť stimulovať tráviaci systém a zmierniť tráviace ťažkosti ako napríklad nadúvanie, zápcha alebo tráviace kŕče.
  • Antioxidanty: Obsahuje antioxidanty, ktoré môžu pomôcť neutralizovať voľné radikály v tele a chrániť ho pred poškodením buniek.
  • Môže pomôcť pri liečbe dýchacích problémov: Bobkový list sa tradične používa na podporu dýchacieho systému, pretože má mierne expektorantné vlastnosti, čo môže pomôcť uvoľniť hlieny.
 2. Škoricový čaj:
  • Stabilizuje hladinu cukru v krvi: Škorica môže pomôcť pri stabilizácii hladiny cukru v krvi tým, že zvyšuje citlivosť na inzulín.
  • Antimikrobiálne vlastnosti: Škorica má antimikrobiálne vlastnosti, ktoré môžu pomôcť bojovať proti baktériám a hubám.
  • Zníženie zápalu: Niektoré štúdie naznačujú, že škorica môže mať protizápalové účinky, ktoré môžu byť užitočné pri zmiernení zápalových stavov v tele.
  • Podpora trávenia: Škorica môže tiež pomôcť stimulovať tráviaci systém a zlepšiť trávenie.

Je dôležité si uvedomiť, že účinky týchto čajov môžu byť individuálne a môžu sa líšiť v závislosti od zdravotného stavu každého človeka. Pred začatím pravidelného užívania akýchkoľvek bylinných čajov je vhodné konzultovať s lekárom, najmä ak máte zdravotné problémy alebo užívate lieky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané