Sladký a zdravý čakankový sirup, po ktorom nepriberiete

Zdieľať
čakankový sirup
Sladký a zdravý čakankový sirup, po ktorom nepriberiete Foto: www.freepik.com

Hľadáte zdravšie alternatívy cukru, ktoré nezaťažia vaše telo zbytočnými kalóriami? Čakankový sirup by mohol byť tou správnou voľbou! S nízkym obsahom kalórií a bohatým zdrojom vlákniny môže čakankový sirup pomôcť zlepšiť vašu stravu bez toho, aby ste museli obetovať sladkosť.

Ak sa snažíte v stravovaní vyhýbať cukru, pravdepodobne ste už zvažovali rôzne zdravšie náhrady. Čakankový sirup predstavuje jednu z najlepších alternatív. Na rozdiel od javorového, ryžového alebo agátového sirupu obsahuje minimálne množstvo kalórií a je bohatý na vlákninu.

Podrobný pohľad na alternatívne sladidlá

Väčšina sladidiel, ako sú javorový, agátový či ryžový sirup, ponúka okrem zaujímavej chuti aj určité množstvo minerálov a vitamínov. Avšak, ich vysoký obsah glukózy a fruktózy môže mať negatívny vplyv na váš diétny plán, keďže ich prebytok sa ukladá vo forme tuku.

Prečo je čakankový sirup lepšia voľba?

Hlavný rozdiel medzi čakankovým sirupom a ostatnými je prítomnosť inulínu, ktorý je prirodzene sladkou, vodou rozpustnou vlákninou. Inulín nielenže pomáha potlačiť chuť na sladké, ale zároveň podporuje zdravú črevnú mikroflóru. Navyše, čakankový sirup má v porovnaní s inými sirupmi nižší obsah cukru a kalórií.

Dávkovanie a upozornenia

Pri konzumácii čakankového sirupu je dôležité dávkovanie, pretože vysoký obsah inulínu môže v prípade nadmerného užívania spôsobiť nadúvanie. Čakankový sirup je skvelý na osladenie rôznych pokrmov, ako sú nápoje, palacinky, kaše a pečivo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané