Prečo si pred upratovaním naše babičky navarili veľa čierneho čaju? Neuveríte

Zdieľať
babičky navarili veľa čierneho čaju
Prečo si pred upratovaním naše babičky navarili veľa čierneho čaju? Neuveríte Foto: depositphotos.com

Jar je tu a s ňou väčšinu gazdiniek čaká aj neobľúbené jarné upratovanie. Pokiaľ ním nechcete stráviť príliš veľa času, použite starú a takmer zabudnutú vychytávku s čajom, vďaka ktorej budete mať čisté okná a nábytok bez odtlačkov prstov!

S jarou prichádza do mnohých domácností veľké upratovanie, na ktorom sa väčšinou podieľa celá rodina. Pokiaľ to chcete tento rok zvládnuť inak a nestráviť víkend s handrou v ruke, potom vyskúšajte tri jednoduché vychytávky. Určite vám prácu uľahčia a možno aj spríjemnia.

K jari nerozlučne patrí umývanie okien. Po zime bývajú veľmi špinavé a vy si chcete doma užívať jarné slnečné lúče plnými dúškami. Ale umyť okná bez šmúh, to dá veľkú prácu. A predsa to možno zvládnuť vďaka úplne ľahkému triku. Stačí, keď budete mať doma vrecko s čiernym čajom.

upratovanie
Prečo si pred upratovaním naše babičky navarili veľa čierneho čaju? Neuveríte www.gettyimages.com

Domáci čistič okien z čierneho čaju a citróna

Čajové vrecko vložte do horúcej vody a nechajte desať minút lúhovať. Potom ho vyberte a tekutinu nechajte vychladnúť. Čaj prelejte do rozprašovača, vytlačte k nemu štvrtku citróna a následne prilejte 250 ml vody. Pretrepte a váš čistič okien bude pripravený. Potom už stačí len zmes nastriekať na okná a nechať desať minút pôsobiť. Potom ich utrite vlhkou handričkou, následne osušte a máte behom chvíle okná čisté.

Čierny čaj na nábytok

Čierny čaj je ale skvelý aj na drevený nábytok. Rýchlo a účinne vás zbaví odtlačkov prstov z nábytku alebo kuchynskej linky. Tiež skvele vyleští drevený nábytok, ktorý bude vďaka jednému vrecúšku čierneho čaju ako nový.

Na čisté koberce pomôže octová voda

K dôkladnému upratovaniu patrí aj čistenie kobercov. S tým pomôže ocot. Vezmite kefu, do vedierka dajte veľmi teplú vodu s octom v pomere 1 : 1, a koberec poriadne vydrhnite. Keď sa budete snažiť, uvidíte, že mu vrátite zašlú farbu raz dva.

Pokiaľ sa obávate zápachu z octu, stačí, keď miestnosť následne poriadne vyvetráte. Buďte si istí, že puch za chvíľu zmizne aj z tkanín koberca. A nebudete mať v koberci žiadnu chémiu, čo ocenia predovšetkým rodičia s malými deťmi, pre ktorých je práve také miesto častým hracím kútikom.

Súčasťou vašej upratovacej výbavy by rozhodne mala byť aj jedlá sóda. Tá je úplne zázračná! Pomôže účinne odstrániť vodný kameň, ale keď ju pridáte k praniu, vaše záclony budú žiarivo biele.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané