POZOR! KAUFLAND sťahuje mäso pre zistenú prítomnosť salmonely. Skontrolujte, či ho nemáte doma

Zdieľať
Kaufland
POZOR! KAUFLAND sťahuje mäso pre zistenú prítomnosť salmonely. Skontrolujte, či ho nemáte doma Foto: www.gettyimages.com

Milé čitateľky, dnes máme pre vás dôležité informácie, ktoré sa týkajú vášho zdravia a bezpečnosti. Reťazec Kaufland v čechách v rámci preventívnej ochrany spotrebiteľov stiahol z predaja produkt, ktorý by mohol ohroziť vašu pohodu. Ide o Husu mraženú 3000 g s datom minimálnej trvanlivosti 30.09.2025 a šaržou 231330. Dôvodom je zistenie prítomnosti Salmonella Senftenberg vo výrobku. Tento krok znamená, že Kaufland dbá na vašu ochranu a prijíma okamžité opatrenia na zabezpečenie vašej bezpečnosti.

Ak ste si tento produkt zakúpili, nekonzumujte ho a vráťte ho späť do obchodu. V tomto článku sa dozviete, čo presne tento problém znamená pre vás a ako môžete zaistiť svoje zdravie a zdravie vašej rodiny. Čítajte ďalej, aby ste zistili všetky podrobnosti a získali rady, ako sa vyhnúť riziku salmonelovej infekcie, ktorá je obzvlášť nebezpečná pre deti, seniorov a ľudí s oslabeným imunitným systémom.

Vyjadrenie Kauflandu v čechách:

Kaufland z dôvodu preventívnej ochrany spotrebiteľa sťahuje nasledujúci produkt:

Hus mrazená 3000 g
EAN: 5992870024086
s dátumom minimálnej trvanlivosti: 30.09.2025
šarží 231330
Dodávateľ: Tranzit-Food Bromfifeldolgoo

Laboratórnou kontrolou úradov bola vo vyššie uvedenej šarži potraviny zistená prítomnosť Salmonella Senftenberg. Výrobky s iným dátumom minimálnou trvanlivosťou a inou šaržou nie sú dotknuté.

V prípade nedodržania správnej hygienickej praxe alebo nedostatočným tepelným opracovaním výrobku hrozí riziko salmonelovej infekcie.
Salmonelová infekcia sa prejaví v priebehu niekoľkých dní po konzumácii hnačkou, bolesťami brucha, občas zvracaním a miernou horúčkou. Najmä u dojčiat, malých detí, seniorov a ľudí s oslabeným imunitným systémom sa môžu rozvinúť závažnejšie ochorenia.

Vzhľadom na to, že nemožno vylúčiť zdravotné riziko, mali by zákazníci venovať pozornosť stiahnutiu a uvedený výrobok nekonzumovať.

Príslušný výrobok bol predávaný v Kauflande.

Kaufland okamžite zareagoval a príslušný výrobok stiahol z predaja. Výrobok je možné vrátiť na všetkých predajniach Kaufland. Kúpna cena bude samozrejme vrátená aj bez predloženia účtenky.

Kaufland sa zákazníkom ospravedlňuje za spôsobené nepríjemnosti.

Kaufland z dôvodu preventívnej ochrany spotrebiteľa sťahuje nasledujúci produkt
Kaufland z dôvodu preventívnej ochrany spotrebiteľa sťahuje nasledujúci produkt Foto: spolecnost.kaufland.cz

Zdroj: kaufland.cz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané