Ktorým smerom ide autobus? Túto hádanku rozlúšti aj malé dieťa

Zdieľať
Ktorým smerom ide autobus?
Ktorým smerom ide autobus? Túto hádanku rozlúšti aj malé dieťa Foto: www.facebook.com

Hádanka

Ktorým smerom ide autobus? Odpoveď je prekvapivo jednoduchá, nie každý ju však dokáže uhádnuť. Najčastejšie si hlavu nelámu malé deti, ktoré dokážu nad otázkou premýšľať oveľa ľahšie. Hádanka, s ktorou si ľahko poradí aj malé dieťa. Dokážete ju uhádnuť aj vy? Pozrite sa na obrázok a určite, ktorým smerom autobus mieri. Odpoveď vás možno prekvapí.

Hádanky trénujú náš mozog i logické myslenie

Mali ste radi hádanky už za svojich detských rokov? Nemali by ste s nimi prestávať ani v dospelosti. Práve zdanlivo banálne detské hádanky totiž trénujú váš mozog, pamäť i logické myslenie. Vďaka trénovanému mozgu potom dokážete premýšľať nad dennými úlohami aj pracovnými príležitosťami oveľa lepšie a účinnejšie. Dokážete vylúštiť túto hádanku?

Hádanka je úplne jednoduchá. Pozrite sa na maľovaný obrázok a určite, ktorým smerom sa vydáva autobus na obrázku. Skúste premýšľať nad odpoveďou a ak dokážete správne odpovedať, potom je vaša myseľ skvele trénovaná.

Akým smerom ide autobus na obrázku?

Deti si s takou hádankou dokážu poradiť behom pár sekúnd. Dôvod je jednoduchý. Dospelý človek nad hádankou premýšľa s jasnou logikou veci a hľadajú najrôznejšie okolnosti, ktoré môžu mať vplyv na odpoveď. Dieťa premýšľa oveľa jednoduchšie a vsádza najmä na vizuálnu stránku celej hádanky.

Tento postup by mal naučiť každého dospelého jedinca premýšľať o problémoch z väčšej diaľky, viac všeobecnejšie a nebrať vždy do úvahy všetky aspekty v okolí. Ak sa naučíte tieto veci odsunúť na druhú koľaj, je veľmi pravdepodobné, že vyriešite vo svojom živote oveľa viac úloh, problémov a zákerností, než je táto jedna taká hádanka.

Po prečítaní týchto viet sa pozrite na obrázok znovu. Skúste sa úplne odpútať od všetkých okolností, ktoré môžu súvisieť s odpoveďou na hádanku. Prezrite si celý obrázok, okolie autobusu aj celý autobus. Ak sa budete pozerať na obrázok očami dieťaťa, potom určite na správnu odpoveď prídete.

Akým smerom ide autobus na obrázku?

A aká je teda správna odpoveď? Každá hádanka by mala mať odpoveď len jednu jedinú. Autobus na maľovanom farebnom obrázku ide doľava. Dôvod je prostý. Na viditeľnej strane autobusu nie sú dvere. Znamená to, že musí byť z druhej strany, z ktorej tiež nastupujúcú cestujúci.

Hádanky ako táto sú viac než len jednoduchou zábavkou; sú cenným nástrojom pre rozvoj našej mysle. Príbeh o hádanke s autobusom, ktorá dokáže zmiasť dospelých, zatiaľ čo deti na ňu nájdu odpoveď takmer okamžite, nám pripomína, ako dôležité je udržiavať našu schopnosť premýšľať jednoducho a kreatívne. Táto hádanka nás učí, že občas, aby sme našli správne riešenie, nemusíme sa zamerať na zložité analýzy, ale skôr sa vrátiť k základným princípom a pozerať sa na svet s čistotou a zvedavosťou detí. Ako dospelí často zabúdame na túto jednoduchosť v dôsledku našich predpokladov a skúseností, ktoré môžu naše myslenie skomplikovať. Tento článok nám pripomína, že by sme mali obnoviť túto schopnosť vidieť svet novými očami, aby sme si udržali mentálnu pružnosť, ktorá nám pomôže riešiť rôzne úlohy a problémy nielen v práci, ale aj v osobnom živote. Na záver, nehľadajme vždy zložité odpovede na jednoduché otázky a namiesto toho si zachovajme otvorenosť a zvedavosť, ktoré nám umožňujú vidieť riešenia tam, kde ich iní možno nevidia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané