KAUFLAND stiahol mäso pre zistenú prítomnosť salmonely. Skontrolujte si, či ho nemáte doma

Zdieľať
KAUFLAND stiahol mäso pre zistenú prítomnosť salmonely
KAUFLAND stiahol mäso pre zistenú prítomnosť salmonely. Skontrolujte si, či ho nemáte doma Foto: depositphotos.com

Milé čitateľky, dnes máme pre vás dôležité informácie, ktoré sa týkajú vášho zdravia a bezpečnosti. Reťazec Kaufland v čechách v rámci preventívnej ochrany spotrebiteľov stiahol z predaja produkt, ktorý by mohol ohroziť vašu pohodu. Ide o Husu mraženú 3000 g s datom minimálnej trvanlivosti 30.09.2025 a šaržou 231330. Dôvodom je zistenie prítomnosti Salmonella Senftenberg vo výrobku. Tento krok znamená, že Kaufland dbá na vašu ochranu a prijíma okamžité opatrenia na zabezpečenie vašej bezpečnosti.

Ak ste si tento produkt zakúpili, nekonzumujte ho a vráťte ho späť do obchodu. V tomto článku sa dozviete, čo presne tento problém znamená pre vás a ako môžete zaistiť svoje zdravie a zdravie vašej rodiny. Čítajte ďalej, aby ste zistili všetky podrobnosti a získali rady, ako sa vyhnúť riziku salmonelovej infekcie, ktorá je obzvlášť nebezpečná pre deti, seniorov a ľudí s oslabeným imunitným systémom.

Vyjadrenie Kauflandu v čechách:

Kaufland z dôvodu preventívnej ochrany spotrebiteľa sťahuje nasledujúci produkt:

Hus mrazená 3000 g
EAN: 5992870024086
s dátumom minimálnej trvanlivosti: 30.09.2025
šarží 231330
Dodávateľ: Tranzit-Food Bromfifeldolgoo

Laboratórnou kontrolou úradov bola vo vyššie uvedenej šarži potraviny zistená prítomnosť Salmonella Senftenberg. Výrobky s iným dátumom minimálnou trvanlivosťou a inou šaržou nie sú dotknuté.

V prípade nedodržania správnej hygienickej praxe alebo nedostatočným tepelným opracovaním výrobku hrozí riziko salmonelovej infekcie.
Salmonelová infekcia sa prejaví v priebehu niekoľkých dní po konzumácii hnačkou, bolesťami brucha, občas zvracaním a miernou horúčkou. Najmä u dojčiat, malých detí, seniorov a ľudí s oslabeným imunitným systémom sa môžu rozvinúť závažnejšie ochorenia.

Vzhľadom na to, že nemožno vylúčiť zdravotné riziko, mali by zákazníci venovať pozornosť stiahnutiu a uvedený výrobok nekonzumovať.

Príslušný výrobok bol predávaný v Kauflande.

Kaufland okamžite zareagoval a príslušný výrobok stiahol z predaja. Výrobok je možné vrátiť na všetkých predajniach Kaufland. Kúpna cena bude samozrejme vrátená aj bez predloženia účtenky.

Kaufland sa zákazníkom ospravedlňuje za spôsobené nepríjemnosti.

Kaufland z dôvodu preventívnej ochrany spotrebiteľa sťahuje nasledujúci produkt
Kaufland z dôvodu preventívnej ochrany spotrebiteľa sťahuje nasledujúci produkt Foto: spolecnost.kaufland.cz

Zdroj: kaufland.cz

salmonela
Salmonela Foto: www.gettyimages.com

Salmonela

Salmonela je rod baktérií patriaci do čeľade Enterobacteriaceae. Sú to gramnegatívne, fakultatívne anaeróbne tyčinkovité baktérie, ktoré môžu spôsobovať rôzne typy ochorení, známe ako salmonelóza. Tieto ochorenia sa môžu prejavovať rôznymi formami, od ľahkých gastrointestinálnych ťažkostí až po vážnejšie systémové infekcie.

Salmonelóza sa najčastejšie prenáša konzumáciou kontaminovaných potravín, ako sú surové alebo nedostatočne tepelne spracované mäso, vajcia, mliečne výrobky a niekedy aj kontaminovaná voda. Tieto baktérie môžu byť tiež prítomné na povrchu ovocia a zeleniny, ktoré boli kontaminované.

Symptómy infekcie salmonelou zahŕňajú bolesti brucha, hnačku, horúčku a zvracanie. Aj keď mnoho infekcií salmonelou môže prebehnúť bez potreby lekárskeho zásahu a vyriešiť sa samostatne, niektoré prípady môžu vyžadovať antibiotickú liečbu, najmä u ľudí s oslabeným imunitným systémom, starších ľudí a malých detí.

Prevencia infekcií salmonelou zahŕňa správne skladovanie, manipuláciu a varenie potravín, aby sa zabránilo ich kontaminácii. Dôležitá je tiež osobná hygiena, najmä dôkladné umývanie rúk pred manipuláciou s potravinami a po použití toalety.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané