Čo sa stane s vašim telom, keď ráno na prázdny žalúdok vypijete pohár vody?

Zdieľať
pohár vody
Čo sa stane s vašim telom, keď ráno na prázdny žalúdok vypijete pohár vody? Foto: www.gettyimages.com

Ten, kto sa už niekedy snažil schudnúť alebo sa aspoň zdravo stravoval, vie, že pitie čistej vody ihneď po prebudení je pre naše telo naozaj prospešné. Lenže vedeli ste prečo? Čo vlastne s naším telom dokáže? Preto sme si pripravili zoznam 7 výhod, ktoré so sebou voda ráno prináša.

Naštartuje metabolizmus

Vypitie pohára vody na lačný žalúdok dokáže zrýchliť náš metabolizmus až o 24%. To pomôže predovšetkým tým, ktorí sa snažia zhodiť prebytočné kilá.

Žiadne pálenie záhy ani tráviace problémy

Pokiaľ trpíte týmito žalúdočnými problémami, pohár vody vám pomôže zriediť žalúdočné kyseliny a tým tieto nepríjemné ťažkosti odstránite.

Viac schudnete

Je to jednoduché, čím viac vody vypijete, tým menej sa budete cítiť hladní. Skúste teda vypiť pohár vody pred aj po jedle a uvidíte, že zbytočné prejedanie nebude mať žiadnu šancu.

Lesklejšie vlasy

Dehydratácia sa prejavuje aj na našich vlasoch, ktoré sú potom lámavé a matné. Takže keď budete piť viac vody, predovšetkým dopoludnia, ocenia to aj vaše vlasy, ktoré sa razom stanú zdravé, hladké a krásne lesklé.

Predídete obličkovým kameňom

Obličkové kamene vedia byť veľmi bolestivé. Keď teda budete piť dostatok vody, tomuto bolestivému a nepríjemnému ochoreniu predídete.

Lepšia pleť

Neperlivá čistá vody urobí vašu pleť jasnejšou a oveľa žiarivejšou.

Posilní váš imunitný systém

Dostatok čistej vody ihneď po prebudení a v dopoludňajších hodinách dokáže kvalitne odvodniť lymfatický systém, ktorý je kľúčom k silnej imunite.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané