Čo sa stane, keď denne namočíte nohy do vody s jablčným octom? Skúste tieto babské recepty

Zdieľať
nohy do vody s jablčným octom
Čo sa stane, keď denne namočíte nohy do vody s jablčným octom? Skúste tieto babské recepty Foto: depositphotos.com

Väčšina ľudí ho používa iba v kuchyni. Jablčný ocot je ale pomerne všestranný pomocník. Pokrmom dodá lahodnú chuť a pre ľudský organizmus je studnicou zdravia. Užívať sa dá aj zvonku! Doprajte si octový kúpeľ nôh a uvidíte, čo sa stane.

Jablčný ocot je rozhodne tekutina, ktorú by ste mali mať doma vždy po ruke. Je to skoro zázračný pomocník a okrem perfektného dochutenia jedla ho využijete na čistenie, ale aj na vylepšenie svojho zdravia. Zároveň je ale vhodné sa držať s octom v určitých medziach. U octu platí, že menej, je viac. Hovoríme totiž o kyseline, ktorá má istú silu a treba ju dávkovať s rešpektom.

Doma je to hračka

Pokiaľ máte zásobu jabĺk a neviete, čo s nimi, môžete si vyrobiť svoj vlastný jablčný ocot. Postup nie je zložitý. Vyžaduje len trochu času a trpezlivosti. Ako na domáci jablčný ocot, sa pozrite na videu:

Ocot z jabĺk je taký malý grál zdravia v pohári. Obsahuje množstvo vitamínu C a tiež minerálnych látok. Zároveň je plný kyseliny pantotenovej a biotínu, ktoré majú veľký vplyv na kvalitu vlasov, nechtov a pokožky.

Doprajte si kúpeľ nôh

Ošetrujúce a dezinfekčné účinky jablčného octu sú dôvodom, prečo by ste si ho mali pridávať do kúpeľa. Vaša pokožka vám poďakuje. Zároveň toho vie ešte viac, než iba vyhladiť pokožku a vylepšiť kvalitu vlasov. Ako sme už spomínali, jablčný ocot je kyselina. Vie veľmi dobre tlmiť a odstraňovať plesňové ochorenia, ale aj iné infekcie pokožky.

Pokiaľ vás teda trápi mykóza na chodidlách a nechtoch, doprajte svojim nohám každodenný ozdravný kúpeľ. Ocot navyše tlmí aj nepríjemný odér nôh, ktorý dokáže potrápiť najmä v lete pri voľbe nevhodnej obuvi. Aby ste mali krásne nôžky ako Popoluška, každý deň si napustite do lavóra príjemne teplú, nie horúcu, vodu a prilejte panáka octu. Nôžky kúpte aspoň 15 minút.

Raz za čas z gruntu

Antibakteriálne, antivirotické a antimykotické účinky octu využijete ale na celé telo. Octový kúpeľ, naozaj stačí veľmi malé množstvo, aby nedošlo k popáleniu pokožky, vás môže zbaviť nepríjemného akné na tvári, chrbte a inde na tele. Zároveň odstraňuje zápach. Výrazne zlepšuje kvalitu vlasov i nechtov a asi budete prekvapení, ale vedia zamedziť aj prejavom starnutia, teda tvorbe vrások.

Octový kúpeľ pre celé telo

A ako teda octový kúpeľ pripraviť? Na vaňu voľte maximálne množstvo dvoch malých šálok octu, ale pokojne menej. Doplniť ho môžete niekoľkými kvapkami obľúbeného esenciálneho oleja. Ľahnite si do takto pripraveného kúpeľa, odpočívajte a nechajte jablkový zázrak odviesť svoju prácu.

Ako na opuchnuté a unavené chodidlá? Skúste tieto babské recepty

Mávate často unavené a opuchnuté nohy?

Skúste tieto babské recepty.

Unavené nohy
https://www.gettyimages.com/

Ponorte nohy do vody, v ktorej ste varili zemiaky a chvíľku ich vo vode nechajte.

Po tomto kúpeli priložte na nohy obklad, ktorý pripravíte zo soli.

Soľ najskôr “ opečte“ a potom rýchlo naneste na kus pripraveného plátna alebo utierky ktorým obviniete nohu.

Po niekoľkých procedúrach sa únava nôh stratí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané