Čo robiť, keď sa vám stratí pes?

Zdieľať
stratený pes
Čo robiť, keď sa vám stratí pes? Foto: www.freepik.com

Stratil sa váš štvornohý priateľ? Zistite, ako najlepšie postupovať, keď sa váš milovaný pes stratí, a ako týmto situáciám predísť v budúcnosti.

Strata vášho štvornohého priateľa môže byť nočnou morou pre každého majiteľa. Stáva sa, že pes unikne cez nedostatočne zabezpečenú bránku, začne nasledovať stopu zvierat v lese, alebo jednoducho zmizne počas prechádzky. V takých chvíľach je dôležité zachovať pokoj a konať. V mnohých prípadoch sa psi dokážu vrátiť domov sami, ale spoliehať sa na to nie je bezpečné. Ak sa nachádzate na mieste, kde ste boli s psom naposledy, ostaňte tam aspoň tri hodiny a snažte sa neupadať do paniky.

V prípade, že nemôžete na mieste zostať, nechajte tam niečo so svojím pachom, aby mal pes šancu vás nájsť. Navštívte toto miesto pravidelne. Nezabudnite tiež požiadať o pomoc svojich blízkych, miestnu políciu, obecný úrad, okolité útulky, veterinárne kliniky a Národný register majiteľov čipovaných zvierat. Letáky s fotografiou vášho psa a vašim kontaktom môžu tiež pomôcť. Zapojte sa do skupín na sociálnych sieťach a zdieľajte informácie o stratenom psovi.

pes s obojkom
Čo robiť, keď sa vám stratí pes? Foto: www.freepik.com

Ako predísť strate? Čipovanie psa je od roku 2020 povinné, ale môžete zvážiť aj ďalšie opatrenia. Učte vášho psa poslúchať povely a prichádzať na zavolanie. Zvážte výcvikový kurz, ktorý pomôže vášmu psovi socializovať. Investujte do kvalitného vodítka a obojku, ktorý sa psovi nepretrhne. V neznámom prostredí psa nikdy nepúšťajte z vodítka. Ďalšou užitočnou pomôckou je obojok s GPS trackerom, ktorý umožňuje sledovať pohyb vášho psa v reálnom čase. Ak vám GPS tracker pripadá príliš drahý, zvoľte aspoň psiu známku s menom psa a vaším telefónnym číslom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané