Čo jesť počas dňa, aby chudnutie bola hračka? Tu je návod

Zdieľať
Čo jesť počas dňa, aby chudnutie bola hračka
Čo jesť počas dňa, aby chudnutie bola hračka? Tu je návod Foto: depositphotos.com

Každý, kto už nejaké to kilo navyše schudol, vám povie, že je nielen obzvlášť dôležitá strava, ale je tiež podstatné, kedy si jednotlivé jedlá doprajete. Pretože kvalitná strava v správny čas s dostatočnou porciou pohybu dokáže skutočné zázraky! Preto sme si pre vás pripravili zopár rád, ako sa počas dňa stravovať, vďaka ktorým schudnete raz dva.

Raňajky

Čo robiť, keď jednoducho ráno nemáte hlad? Je to spôsobené tým, že po nočnom spánku je hladina cukru v krvi úplne vyrovnaná a tým pádom nepociťujeme hlad. Lenže ak sa snažíte naozaj a dlhodobo schudnúť, sú raňajky nevyhnutné, pretože ak ich zámerne vynecháte, o to viac zjete napríklad na obed. Naučte sa teda raňajkovať pokrmy s nízkym glykemickým indexom. Vhodné sú napríklad vajíčka, celozrnné pečivo či ovsené vločky, ktoré sú navyše veľmi prospešné pre naše zažívanie.

Dopoludňajšia desiata

V túto hodinu by ste si mali dopriať porciu ovocia a doplňte to ešte kvalitnou bielkovinou v podobe orechov alebo dokonca aj tvrdým syrom. Cukor, ktorý ovocie obsahuje, nám síce dodá potrebnú energiu, ale vďaka nemu budeme mať aj rýchlo hlad a práve pomocou kvalitnej bielkoviny sa hlad nedostaví.

chudnutie
Čo jesť počas dňa, aby chudnutie bola hračka? Tu je návod Foto: www.gettyimages.com

Obed

Vynechaním obedu nič nedosiahnete, skôr naopak. Tým, že sa obed podáva na poludnie, si môžete ešte dopriať vyšší podiel sacharidov. Majte však na pamäti, že by mal byť váš obed vyvážený, a to v podobe rovnakého podielu mäsa (alebo iných bielkovín), prílohy (sacharidov) a zeleniny (vlákniny). Určite tiež nemusíte mať výčitky, keď si dáte cestoviny alebo keď máte chuť na poriadny steak, len si k nemu dajte väčšiu porciu zeleniny bez prílohy.

Popoludňajšia desiata

Pokiaľ sa snažíte niečo málo schudnúť, v týchto hodinách by ste sa mali už vyhnúť prísunu sacharidov (ovocie). Najideálnejšia je teda zelenina napríklad so syrom, vajíčkom či bielym kvalitným jogurtom.

Večera

Obrovskú chybu, ktorú robí väčšina ľudí je tá, že sa snaží nejesť po piatej hodine. Správne by ste si mali posledné jedlo dopriať dve až tri hodiny pred spaním. Dôležité však je, aby vaša večera bola kvalitným zdrojom bielkovín s minimom sacharidov. Určite vyraďte z jedálnička biele pečivo, prílohy alebo aj jedlá, ktoré obsahujú majonézu. Najlepšou voľbou sú zeleninové šaláty napríklad s kuracím mäsom, tuniakom a môžete pridať aj vajíčko.

V takto neskorých hodinách by ste už nemali konzumovať ovocie, radšej namiesto neho zvoľte biely jogurt alebo tvaroh. Intervaly medzi jednotlivými jedlami by tiež nemali byť dlhšie ako tri hodiny, preto si každé jedlo rozvrhnite do celého dňa tak, aby ste nemali hlad.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané