Ako si zvýšiť sebavedomie? Vďaka sebavedomiu budete pôsobiť príťažlivejšie

Zdieľať
Dreamstime_xl_28009283.jpg
Foto: Dreamstime

BRATISLAVA 22. apríla (DobréRadyANápady.sk)V živote každého človeka sa občas vyskytnú udalosti, ktoré znížia jeho sebavedomie na minimum. Týmito udalosťami môže byť napríklad rozchod s partnerom alebo výpoveď zo strany zamestnávateľa. Psychológovia tvrdia, že stupeň sebavedomia závisí tak od psychickej ako aj fyzickej kondície jedinca. Osoba so zdravým sebavedomím priťahuje opačné pohlavie a darí sa jej aj na trhu práce. Zároveň platí, že ak niekto dbá o svoj výzor, cíti sa sebavedomejšie. Čo robiť, aby ste si zachovali sebavedomie aj v náročných životných situáciách, prípadne si ho zvýšili?

Čo najskôr sa zbavte pocitov viny, krivdy a sebaľútosti

Z psychologického hľadiska je dobre, ak máte možnosť si s bývalým partnerom vysvetliť príčinu rozchodu a rozísť sa priateľsky. Tak sa s rozchodom rýchlejšie zmierite a menej utrpí vaša sebadôvera. Platí to aj pre pracovnoprávne vzťahy. Tie sú prísne regulované legislatívou a zamestnávateľ môže so zamestnancom ukončiť pracovný pomer len z dôvodov určených zákonom. Konkrétne dôvody uvádza § 63 Zákonníka práce, no ak by ste boli na pochybách a zmáhal vás pocit krivdy, je namieste poradiť sa s právnikom. Čím skôr budete mať vo veciach jasno, tým lepšie.

Na sebavedomí treba neustále pracovať

Okrem toho, že musíte občas vykročiť zo svojej komfortnej zóny, zmeniť postoj k sebe samému a k okoliu, navždy sa rozlúčiť s perfekcionizmom a prestať sa porovnávať s inými, mali by ste sa zamerať aj na svoju fyzickú stránku.

Dreamstime_xl_86186656.jpg
Foto: Dreamstime

Šport

Vaše telo nemusí byť dokonalé, no mali by ste sa v ňom cítiť dobre. Je viac než isté, že pravidelným športovaním získate peknú postavu, ktorá určite neostane bez povšimnutia. Zaslúžené pochvaly a komplimenty je presne to, čo pri zníženom sebavedomí potrebujete. K výsledku môžu dopomôcť tenisky nike air max, resp. kvalitná športová obuv a športové oblečenie, ale za vypracovanými svalmi či ladnými krivkami stojí najmä vaše vlastné úsilie a veľa, veľa driny. Pri športe často prekonávate osobné hranice a zdolávate rôzne prekážky – a aj vďaka tomu si s každým úspechom budete čoraz viac veriť.

Dôležitý vzhľad!

Keď sa páčite sami sebe, cítite sa sebavedomejšie a to sa prejaví i navonok. Jedna vec je bezchybná postava, pokožka, make-up, lesklé vlasy alebo nový účes, druhá vec je, čo máte na sebe oblečené. Bolo by zvláštne, keby vaše deti chodili do školy v štýlovom oblečení Mayoral, a vy by ste sa uspokojili s vyťahaným ošumelým svetrom. Nech idete kamkoľvek, dajte si na výbere oblečenia záležať. Pri kúpe nového kúska do šatníka sa oplatí vsadiť na obľúbenú značku, u ktorej máte overené, že vám oblečenie či topánky sedia, a istotu vo vypracovaní a v kvalite materiálov. Postupným dopĺňaním kvalitných odevov a obuvi, si budete mať vždy čo skombinovať tak, aby bol váš outfit tip-top.

Skrášľujúce triky na zvýšenie sebavedomia – rýchlo a lacno

V domácnosti sa nájde mnoho surovín, ktoré sú vhodné a dajú sa použiť na výrobu účinného peelingu, pleťovej masky alebo zábalu na vlasy.

Žiarivú, krajšiu a hebkejšiu pokožku na tvári či dekolte dosiahnete pomocou peelingu z mletých kávových zrniečok, jemných ovsených vločiek alebo zo skryštalizovaného medu. Med je nápomocný aj ako maska pri aknóznej pleti. Na mastnú pleť sa osvedčil biely jogurt. Maska z avokáda alebo z aloe vera má hydratačné účinky. Fľaky z pokožky odstraňuje napríklad citrón. Aké ingrediencie a v akom pomere zvolíte, záleží na type a aktuálnych potrebách vašej pleti.

Ak vás trápia rozštiepené končeky vlasov, doprajte im 15 až 30 minútový zábal z olivového oleja.  Čajovníkovým, resp. tee three olejom môžete ošetriť vyrážky na čele, nose a brade, alebo ho votrieť do pokožky hlavy. Bráni vzniku lupín a je vhodný aj na ošetrenie rýchlo mastných vlasov, pretože neupcháva póry. Odmenou vám bude zdravá a lesklá hriva.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané