Ako sa starať o riedke vlasy. 5 jednoduchých tipov

Zdieľať
Ako sa starať o riedke vlasy
Ako sa starať o riedke vlasy. 5 jednoduchých tipov Foto: depositphotos.com

Na vzhľade vlasov má podiel celý rad faktorov. Veľkou mierou sa na ňom podieľa genetika, ktorú ovplyvniť nemôžete. Existujú však faktory, ktoré ovplyvniť môžete. Patrí medzi ne stres, vhodná starostlivosť, dobrý strih a farba, kvalitná strava. Ako sa teda starať o riedke vlasy?

1. Vhodné vlasové prípravky

Ak sú vaše vlasy riedke a veľmi padajú, jedným z dôvodov môže byť nevhodná vlasová kozmetika. Pri jej nákupe venujte pozornosť zloženiu. Pokiaľ obsahujú látku SLS, takým sa radšej vyhýbajte. Stavte na prípravky prírodného pôvodu. Voľte také, ktoré sú šetrné a sú určené na pravidelné používanie. Platí to nielen pre šampóny, ale aj pre kondicionéry. Pri úprave vlasov sa skúste zaobísť bez vlasových gélov, tužidiel a vlasových sprejov.

2. Správna vlasová starostlivosť

Okrem vhodnej vlasovej kozmetiky hrá svoju rolu aj vlasová starostlivosť. Umývanie nie je vhodné každý deň. Pokiaľ vlasy umývate veľmi často, vymývate kožný maz, ktorý má za úlohu udržiavať vaše vlasy v kondícii. Umývanie je vhodné 1x za tri dni. Po umytí vlasy jemne vysušte, snažte sa nepoužívať žiadne fény. Na rozčesávanie používajte riedky hrebeň. Vlasovým kefám sa radšej vyhýbajte. V žiadnom prípade vlasy nerozčesávajte pokiaľ sú mokré. Nechajte ich voľne uschnúť. Negatívny vplyv na vlasy má aj fénovanie, žehlenie alebo kulmovanie.

vlasy
Ako sa starať o riedke vlasy. 5 jednoduchých tipov Foto: www.gettyimages.com

3. Vhodný strih

Vaše vlasy nadvihne a opticky im pridá na objeme vhodný strih. Pri výbere vhodného účesu však hrá svoju rolu nielen kvalita vlasov, ale aj tvar tváre. Pokiaľ chodíte ku skúsenému kaderníkovi, ľahko vám dokáže poradiť. Poškodených končekov zbavíte vlasy tým, že ich budete nechávať pravidelne podstrihávať. Efekt hustejšej štice dokážu navodiť strihy, ktoré sú kratšie a vrstvené.

4. Správna strava

Do jedálnička zaraďte potraviny, ktoré obsahujú vitamíny (C), minerály (zinok, horčík, kremík) a proteíny. Medzi také patria ryby, chudé druhy mäsa, vajcia alebo orechy. Zdravé vlasy podporia aj omega-3 mastné kyseliny. Tie ponúkajú vlašské orechy, tekvicové semienko alebo avokádo. Obmedzte spotrebované množstvo soli, vzdajte sa bieleho cukru a sladkostí všeobecne. Neblahý vplyv má aj pitie väčšieho množstva kávy alebo alkoholu.

5. Minimalizácia stresu

Stres je všade okolo vás. Možno sa mu nevyhnete, ale môžete ho aspoň čiastočne eliminovať tým, že vyskúšate rôzne relaxačné techniky. Patrí medzi ne meditácia alebo jóga. Skúste si nájsť koníček, pri ktorom sa budete cítiť dobre a aspoň na malú chvíľu zabudnete na starosti všedných dní.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané