Ako efektívne využiť umývačku riadu. Nečakané triky pre domácnosť

Zdieľať
umývačka riadu
Ako efektívne využiť umývačku riadu. Nečakané triky pre domácnosť Foto: www.freepik.com

Objavte netradičné využitia bežnej umývačky riadu, ktorá prekoná hranice kuchyne. Od čistenia topánok až po zaváranie, zistite, ako tento všestranný spotrebič môže uľahčiť vaše domáce práce.

Umývačka riadu je skvelým pomocníkom nielen pri umývaní špinavých tanierov a príborov. Vedeli ste však, že má omnoho viac využití? Zistite, ako vám môže pomôcť udržiavať čistotu v kuchyni a nie len tam. Jej univerzálnosť sa prejavuje pri čistení rôznych predmetov, o ktorých by ste možno ani neuvažovali.

Plastové hrebene a vlásenky

Tieto bežné kúpeľňové doplnky často pokrývajú zvyšky vlasových produktov. Nemusíte ich však vyhadzovať. Jednoducho ich vložte do horného koša umývačky, aby boli pevne na svojom mieste. Pred spustením programu však nezabudnite odstrániť všetky vlasy, aby nedošlo k zablokovaniu filtra.

Obuv

Možno vás to prekvapí, ale umývačka riadu môže byť efektívna aj pri čistení topánok. Či už sú to gumáky alebo športové tenisky, ak vydržia dážď, prečo by nevydržali cyklus v umývačke? Nie lenže ich dokonale vyčistí, ale zároveň eliminuje zápach.

Filter z digestore

Ak cítite v kuchyni nepríjemné pachy aj napriek zapnutému odsávaču, možno je čas vyčistiť tukový filter. Nemusíte hneď kupovať nový. Tento filter, ktorý vyzerá ako hustá mriežka, jednoducho vyberte a vložte do umývačky.

Koreňová zelenina

Zabudnite na ručné umývanie veľkého množstva zeleniny. Vložte zemiaky alebo inú koreňovú zeleninu do umývačky a nechajte si pomôcť jej šetrným oplachovacím programom, ktorý dokonale čistí bez zbytočnej spotreby vody.

Zaváranie v umývačke

Zaváranie nemusí byť náročné. Vložte poháre do umývačky a nechajte ju, aby za vás vykonala prácu. Uistite sa, že sú správne umiestnené a program má správnu teplotu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané